104.6 KM
1. | 6 | Mathew ROSS (Drapac Pat's Veg) | 3h25:36 | |||
2. | 20 | Rowan DEVER (Oliver's Real Food Racing) | +1:57 | |||
3. | 5 | Drew MOREY (Drapac Pat's Veg) | +2:48 | |||
4. | 4 | Cyrus MONK (Drapac Pat's Veg) | +4:26 | |||
5. | 39 | Nicholas WHITE (Oliver's Real Food Racing) | +4:56 | |||
6. | 3 | Oliver KENT-SPARK (Drapac Pat's Veg) | +4:59 | |||
7. | 25 | Liam GARRIGA (Oliver's Real Food Racing) | +5:01 | |||
8. | 12 | Lionel MAWDITT (InForm Tineli) | +5:04 | |||
9. | 22 | Alexander EVANS (Bendigo and District Cycle Club) | +7:29 | |||
10. | 10 | Sascha BONDARENKO-EDWARDS (InForm Tineli) | +8:57 | |||
11. | 38 | James WHELAN (Hawthorn Cycling Club) | +8:57 | |||
12. | 7 | Jake KLAJNBLAT (VIS - John West) | +9:56 | |||
13. | 2 | Nicholas KATSONIS (Drapac Pat's Veg) | +10:11 | |||
14. | 23 | Karl EVANS (Norwood Cycling Club) | +12:43 | |||
15. | 15 | Todd BUSCHKUEHL (Bicycle Superstore Giant) | +14:15 | |||
16. | 21 | Liam EDWARDS (Shepparton Cycling Club) | +15:36 | |||
17. | 13 | Stuart SMITH (InForm Tineli) | +18:30 | |||
18. | 16 | Alex HOLDEN (Bicycle Superstore Giant) | +19:59 | |||
19. | 9 | Thomas MCDONALD (VIS - John West) | +20:44 | |||
20. | 17 | Riley TERRENS (Bicycle Superstore Giant) | +27:54 | |||
21. | 32 | Dylan MCKENNA (Castlemaine Cycling Club) | +32:06 | |||
22. | 24 | Daniel FURMSTON (Latrobe City Cycling Club) | +41:45 | |||
23. | 30 | Mike KORENEFF (Singapore) | +42:12 | |||
dnf | 1 | Rhys GILLETT (Ballarat / Sebastopol Cycling Club) | ||||
dnf | 8 | Angus LYONS (VIS - John West) | ||||
dnf | 14 | Sam BARNDEN (Bicycle Superstore Giant) | ||||
dnf | 18 | Jeremy CAMERON (St Kilda Cycling Club) | ||||
dnf | 19 | Maccie CARTER (Hawthorn Cycling Club) | ||||
dnf | 28 | Stefan IMBERGER (Carnegie Caulfield Cycling Club) | ||||
dnf | 31 | Dylan LINDSEY (Portland Cycling Club) | ||||
dnf | 33 | Christopher PAPASTAVROS (St Kilda Cycling Club) | ||||
dnf | 34 | Allan SATCHELL (Stawell Great Western Cycling Club) | ||||
dnf | 36 | Kyle THOMPSON (Carnegie Caulfield Cycling Club) | ||||
dns | 11 | Patrick BURT (InForm Tineli) | ||||
dns | 26 | James HENRY (Warragul Cycling Club) | ||||
dns | 27 | Zane HUNTER (Oliver's Real Food Racing) | ||||
dns | 29 | David KELLY (St Kilda Cycling Club) | ||||
dns | 35 | Joel STRACHAN (Hawthorn Cycling Club) | ||||
dns | 37 | Simon WARD (Ballarat/Sebastpol Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 101 | Sam BASCOMBE (St Kilda Cycling Club) | 3h56:43 | |||
2. | 106 | Rudy PORTER (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +5:48 | |||
3. | 102 | Brandon CONWAY (Port Macquarie Cycle Club) | +6:06 | |||
4. | 109 | Samson TURNER (Mornington Cycling Club) | +9:23 | |||
5. | 105 | Paris POLLOCK (Hawthorn Cycling Club) | +12:43 | |||
6. | 110 | Hamish WEBBER (St Kilda Cycling Club) | +20:47 | |||
7. | 104 | Richard LINKE (Melbourne Cycling League) | +29:19 | |||
8. | 108 | Jet TURNER (Mornington Cycling Club) | +57:52 | |||
dnf | 103 | Jesse ENRIGHT (Norwood Cycling Club) | ||||
dnf | 107 | Sebastian PRESLEY (St Kilda Cycling Club) | ||||
dnf | 111 | Nicholas WELCH (Port Adelaide Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 212 | Max STEWART (Carnegie Caulfield Cycling Club) | 3h56:31 | |||
2. | 201 | Julian AZARET (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +5:44 | |||
3. | 206 | Paul GARRIGA (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +11:30 | |||
4. | 209 | Louis LEUNG (Melbourne Cycling League) | +16:08 | |||
5. | 202 | Charlie BARBER (Hawthorn Cycling Club) | +21:19 | |||
6. | 213 | Byron WOODS (Shepparton Cycling Club) | +25:15 | |||
7. | 203 | Patrick BRETT (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +25:38 | |||
dnf | 211 | Mitchell RANKIN (Wellington) | ||||
dns | 204 | Ananda CHU (Carnegie Caulfield Cycling Club) | ||||
dns | 205 | Angus COLLINS (Brunswick Cycling Club) | ||||
dns | 207 | Morgan HAYES (Mornington Cycling Club) | ||||
dns | 208 | Zachary JOHNSON (Launceston City Cycling Club) | ||||
dns | 210 | Lachlan MUSHET (Blackburn Cycling Club) | ||||
dns | 214 | Victor YIU (St Kilda Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 66 | Bret STEISZKAL (MCL Fast) | 3h30:36 | |||
2. | 51 | Andrew GRAY (Kosdown Performance Cycling) | +6:50 | |||
3. | 52 | Tom LEAPER (Kosdown Performance Cycling) | +13:00 | |||
4. | 53 | Stephen LANE (Kosdown Performance Cycling) | +17:09 | |||
5. | 64 | Cameron CLAMP (MCL Fast) | +20:35 | |||
6. | 69 | Michael TENISWOOD (Norwood Cycling Club) | +22:03 | |||
7. | 54 | Paul MARTINICO (CharterMason Racing) | +25:48 | |||
8. | 57 | Steve GUY (CharterMason Racing) | +26:59 | |||
9. | 59 | Adam HAWKINS (Bicycle Superstore Giant) | +27:14 | |||
10. | 61 | Scott WELLS (Bicycle Superstore Giant) | +28:25 | |||
11. | 56 | Rob SIMPSON (CharterMason Racing) | +31:01 | |||
12. | 67 | Julian BUCKLEY (MCL Fast) | +32:12 | |||
13. | 55 | Damien BOVALINO (CharterMason Racing) | +38:09 | |||
dnf | 58 | Errol BAXTER (Bicycle Superstore Giant) | ||||
dnf | 60 | Garth KOTNIK (Bicycle Superstore Giant) | ||||
dnf | 62 | Clem FRIES (Bicycle Superstore Giant) | ||||
dnf | 65 | Clint PERRETT (MCL Fast) | ||||
dns | 63 | Andrew STALDER (MCL Fast) | ||||
dns | 68 | Adrian MCGREGOR (Melbourne University Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 123 | John CLARKSON (Southern Masters Cycling Club) | 4h03:10 | |||
2. | 127 | Sam EDWARDS (Melbourne Cycling League) | +15 | |||
3. | 131 | Nicholas LIAU (St Kilda Cycling Club) | +1:56 | |||
4. | 124 | Matt CONVERY (Hawthorn Cycling Club) | +3:02 | |||
5. | 125 | Christopher COX (Brunswick Cycling Club) | +3:41 | |||
6. | 133 | Matt NEWTON (St Kilda Cycling Club) | +8:38 | |||
7. | 130 | Christopher JOUSTRA (Latrobe City Cycling Club) | +8:53 | |||
8. | 134 | Matt PARKINSON (Warragul Cycling Club) | +10:36 | |||
9. | 129 | Craig JOHNSON (St Kilda Cycling Club) | +13:47 | |||
10. | 132 | Chris MASON (St Kilda Cycling Club) | +14:00 | |||
11. | 128 | Sean HARDY (St Kilda Cycling Club) | +16:25 | |||
12. | 138 | Tayfun UGRASBUL (Melbourne Cycling League) | +21:07 | |||
13. | 139 | Michael WATKINS (Southern Masters Cycling Club) | +22:42 | |||
14. | 121 | Colin AITKEN (Latrobe City Cycling Club) | +30:30 | |||
15. | 135 | Steven PAYNE (Preston Cycling Club) | +35:18 | |||
dnf | 126 | Alex DESCANTES (Carnegie Caulfield Cycling Club) | ||||
dns | 122 | Gabriel CAREY (St Kilda Cycling Club) | ||||
dns | 136 | Fin ROBERTSON (Hawthorn Cycling Club) | ||||
dns | 137 | Daniel STOJANOVSKI (Geelong Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 223 | Christian BROMLEY (Hawthorn cycling club) | 4h08:30 | |||
2. | 232 | Nick HARVEY (St Kilda Cycling Club) | +18 | |||
3. | 229 | Nick EYNON (Hawthorn Cycling Club) | +3:27 | |||
4. | 236 | Andrew KANTOR (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +4:48 | |||
5. | 224 | Bradley COAD (St Kilda Cycling Club) | +5:20 | |||
6. | 240 | Leigh MILLER (Alpine Cycling Club) | +5:41 | |||
7. | 230 | Blair FALAHEY (Alpine Cycling Club) | +8:32 | |||
8. | 228 | Roland ELSDON (Latrobe City Cycling Club) | +9:25 | |||
9. | 243 | Craig PEACOCK (Cycling Victoria) | +11:11 | |||
10. | 245 | Leigh STOTT (Leongatha Cycling Club) | +14:12 | |||
11. | 241 | Craig MOORE (Brunswick Cycling Club) | +18:14 | |||
12. | 231 | William GIELWESKI (St Kilda Cycling Club) | +19:58 | |||
13. | 222 | Jeremy BEAUMONT (Brunswick Cycling Club) | +24:45 | |||
14. | 239 | Alan MCCULLOCH (Warragul Cycling Club) | +25:16 | |||
15. | 237 | Rob LEWIS (St Kilda Cycling Club) | +26:37 | |||
16. | 248 | Anthony VANDENBERG (Carnegie Caulfield Cycling Club) | +29:19 | |||
17. | 250 | Paul YEATMAN (Warragul Cycling Club) | +29:57 | |||
18. | 249 | Vaughan WEBBER (Blackburn Cycling Club) | +37:48 | |||
19. | 233 | Ross HENRY (Warragul Cycling Club) | +47:18 | |||
20. | 226 | Leon EFREMIDIS (Southern Masters) | +1h20:53 | |||
dnf | 221 | Scott BALES (Melbourne Cycling League) | ||||
dnf | 235 | Alain HOSKING (Coburg Cycling Club) | ||||
dnf | 238 | Paul LOGAN (Norwood Cycling Club) | ||||
dns | 225 | Wayne D'AGOSTINI (Sunbury Cycling Club) | ||||
dns | 227 | Brenton ELLIS (St Kilda Cycling Club) | ||||
dns | 234 | Richard HILL (Southern Masters Cycling Club) | ||||
dns | 242 | Vince PATTON (Southern Masters Cycling Club) | ||||
dns | 244 | Scott SETFORD (Blackburn Cycling Club) | ||||
dns | 246 | Craig TAYLOR (Melbourne Cycling League) | ||||
dns | 247 | Geoff THOMSON (Warragul Cycling Club) |
104.6 KM
1. | 90 | Lisen HOCKINGS (St Kilda Cycling Club) | 4h14:40 | |||
2. | 86 | Justine BARROW (Coburg Cycling Club) | +49 | |||
3. | 91 | Shannon MALSEED (Portland Cycling Club) | +1:49 | |||
4. | 92 | Kate PERRY (Brunswick Cycling Club) | +13:24 | |||
5. | 95 | Christina TENISWOOD (Norwood Cycling Club) | +16:17 | |||
6. | 94 | Claire STEWART (Coburg Cycling Club) | +17:16 | |||
7. | 88 | Jemma EASTWOOD (Blackburn Cycling Club) | +18:27 | |||
8. | 93 | Rebecca STEPHENS (Brunswick Cycling Club) | +22:14 | |||
9. | 89 | Sarah GIGANTE (Brunswick Cycling Club) | +22:36 | |||
10. | 81 | Victoria VEITCH (Mercedes-Benz Adelaide Blackchrome) | +22:47 | |||
11. | 83 | Margeaux THOMPSON (Mercedes-Benz Adelaide Blackchrome) | +22:51 | |||
12. | 87 | Kirsty DEACON (Albury Wodonga Panthers Cycling Club) | +30:54 | |||
13. | 82 | Alison SKINNER (Mercedes-Benz Adelaide Blackchrome) | +32:50 | |||
14. | 84 | Jessie HODGES (Mercedes-Benz Adelaide Blackchrome) | +40:51 | |||
dnf | 85 | Gemma ABERY (St Kilda Cycling Club) | ||||
dns | 96 | Tory THOMAS (Team Mount Beauty) |
104.6 KM
1. | 153 | Julie NIXON (Albury Wodonga Panthers Cycling Club) | 4h52:38 | |||
2. | 155 | Jarmila TYRRIL (Alpine Cycling Club) | +3:01 | |||
3. | 154 | Madison PELZER (St Kilda Cycling Club) | +11:45 | |||
4. | 152 | Hannah MACDOUGALL (Pirates Sporting Club) | +13:25 | |||
5. | 151 | Nicole BUTLER (Hawthorn Cycling Club) | +13:56 |
104.6 KM
1. | 262 | Michelle SCURR (Brunswick Cycling Club) | 5h29:17 | |||
2. | 261 | Jenny GRIFFITHS (Alpine Cycling Club) | +1:17 |