General Classification: | ||||||
Sprint Classification: | ||||||
213 | Craig KEANE (ADCC) | |||||
213 | Craig KEANE (ADCC) |
Time | Gap | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 219 | Matt ARTHUR (COBURG) | 17:54.78 | |||
2. | 204 | David OBRIEN (ECHUCA/MOAMA) | 17:55.75 | +1 | ||
3. | 201 | William GIELEWSKI (ST KILDA) | 18:03.92 | +9 | ||
4. | 213 | Craig KEANE (ADCC) | 18:04.19 | +10 | ||
5. | 208 | Randall NEWMAN (MORNINGTON) | 18:15.29 | +21 | ||
6. | 225 | Paul YEATMAN (WARRAGUL) | 18:26.64 | +32 | ||
7. | 216 | James BYRNE (WARRNAMBOOL) | 18:32.10 | +38 | ||
8. | 205 | Craig DOHERTY (CARNEGIE CAULFIELD) | 18:32.91 | +38 | ||
9. | 217 | Tristan BATEY (MORNINGTON) | 18:44.38 | +50 | ||
10. | 210 | Dayne PEARCE (BALLARAT / SEBASTOPOL) | 18:48.17 | +54 | ||
11. | 203 | Bradley JAMES (BLACKBURN) | 18:48.68 | +54 | ||
12. | 226 | Milan ANDJELKOVIC (CARNEGIE CAULFIELD) | 18:52.35 | +58 | ||
13. | 224 | Ryan WATERSON (SOUTHERN MASTERS) | 19:00.74 | +1:06 | ||
14. | 223 | Simon KELSON (FOOTSCRAY) | 19:03.05 | +1:09 | ||
14. | 214 | Adam SKIDMORE (ALBURY-WODONGA PANTHERS) | 19:03.06 | +1:09 | ||
16. | 229 | Andrew COOK (MORNINGTON) | 19:06.55 | +1:12 | ||
17. | 230 | Ben HARDMAN (CARNEGIE CAULFIELD) | 19:09.96 | +1:15 | ||
18. | 218 | Alastair DELOOZE (FOOTSCRAY) | 19:34.96 | +1:40 | ||
19. | 221 | Peter GREIG (WARRNAMBOOL) | 19:39.99 | +1:45 | ||
19. | 211 | Jeremy BEAUMONT (BRUNSWICK) | 19:39.90 | +1:45 | ||
21. | 234 | Rob CUMINE (SOUTHERN TASMANIAN) | 19:44.18 | +1:50 | ||
22. | 233 | Peter CHESTER (NORTHCOTE) | 20:08.67 | +2:14 | ||
23. | 212 | Joel BYRNES (SOUTHERN MASTERS) | 20:17.45 | +2:23 | ||
24. | 215 | Guy GREEN (BLACKBURN) | 20:17.70 | +2:23 | ||
25. | 222 | Thomas DE GARIS (NORWOOD) | 20:37.18 | +2:43 | ||
26. | 206 | Shane HAYES (BALLARAT / SEBASTOPOL) | 20:37.35 | +2:43 | ||
27. | 207 | Vaughan WEBBER (BLACKBURN) | 20:55.25 | +3:01 | ||
28. | 228 | Gary LOWE (HAWTHORN) | 21:13.03 | +3:19 | ||
29. | 220 | Nicholas BARTLETT (PORT FAIRY) | 22:00.53 | +4:06 | ||
30. | 232 | Patrick QUIGGIN (MELBOURNE CYCLING LEAGUE) | 22:09.96 | +4:15 | ||
31. | 227 | Joel BERTRAM (BUSSELTON) | 22:43.31 | +4:49 |
After Stage 2
Time/Gap | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 213 | Craig KEANE (ADCC) | 1h40:25 | |||
2. | 204 | David OBRIEN (ECHUCA/MOAMA) | +7 | |||
3. | 219 | Matt ARTHUR (COBURG) | +13 | |||
4. | 201 | William GIELEWSKI (ST KILDA) | +17 | |||
5. | 208 | Randall NEWMAN (MORNINGTON) | +29 | |||
6. | 225 | Paul YEATMAN (WARRAGUL) | +32 | |||
7. | 205 | Craig DOHERTY (CARNEGIE CAULFIELD) | +46 | |||
8. | 217 | Tristan BATEY (MORNINGTON) | +58 | |||
9. | 210 | Dayne PEARCE (BALLARAT / SEBASTOPOL) | +1:02 | |||
10. | 203 | Bradley JAMES (BLACKBURN) | +1:02 | |||
11. | 226 | Milan ANDJELKOVIC (CARNEGIE CAULFIELD) | +1:06 | |||
12. | 224 | Ryan WATERSON (SOUTHERN MASTERS) | +1:13 | |||
13. | 223 | Simon KELSON (FOOTSCRAY) | +1:14 | |||
14. | 230 | Ben HARDMAN (CARNEGIE CAULFIELD) | +1:14 | |||
15. | 214 | Adam SKIDMORE (ALBURY-WODONGA PANTHERS) | +1:17 | |||
16. | 229 | Andrew COOK (MORNINGTON) | +1:20 | |||
17. | 218 | Alastair DELOOZE (FOOTSCRAY) | +1:48 | |||
18. | 211 | Jeremy BEAUMONT (BRUNSWICK) | +1:53 | |||
19. | 221 | Peter GREIG (WARRNAMBOOL) | +1:53 | |||
20. | 234 | Rob CUMINE (SOUTHERN TASMANIAN) | +1:58 | |||
21. | 233 | Peter CHESTER (NORTHCOTE) | +2:22 | |||
22. | 212 | Joel BYRNES (SOUTHERN MASTERS) | +2:31 | |||
23. | 222 | Thomas DE GARIS (NORWOOD) | +2:51 | |||
24. | 206 | Shane HAYES (BALLARAT / SEBASTOPOL) | +2:51 | |||
25. | 207 | Vaughan WEBBER (BLACKBURN) | +3:09 | |||
26. | 228 | Gary LOWE (HAWTHORN) | +3:27 | |||
27. | 215 | Guy GREEN (BLACKBURN) | +3:47 | |||
28. | 220 | Nicholas BARTLETT (PORT FAIRY) | +4:14 | |||
29. | 232 | Patrick QUIGGIN (MELBOURNE CYCLING LEAGUE) | +4:19 | |||
30. | 227 | Joel BERTRAM (BUSSELTON) | +4:57 | |||
31. | 216 | James BYRNE (WARRNAMBOOL) | +7:02 | |||
202 | Brad THEXTON (MELBOURNE CYCLING LEAGUE) | 1h22:46 | ||||
dnf | 231 | Matthew SPENCER (ST KILDA) |
After Stage 2
1. | 213 | Craig KEANE (ADCC) | 16 | pt | ||
2. | 230 | Ben HARDMAN (CARNEGIE CAULFIELD) | 7 | |||
3. | 225 | Paul YEATMAN (WARRAGUL) | 6 | |||
4. | 204 | David OBRIEN (ECHUCA/MOAMA) | 2 | |||
5. | 232 | Patrick QUIGGIN (MELBOURNE CYCLING LEAGUE) | 2 | |||
6. | 224 | Ryan WATERSON (SOUTHERN MASTERS) | 1 | |||
7. | 223 | Simon KELSON (FOOTSCRAY) | 1 |