2018 VRS Mansfield Tour Round #2 Stage 2: Mansfield Provisional
1 | Lionel MAWDITT (InForm MAKE) | |||||
2 | Liam GARRIGA (InForm MAKE) | |||||
3 | Patrick LANE (InForm MAKE) | |||||
4 | Carter TURNBULL (InForm MAKE) | |||||
5 | Raphael FREIENSTEIN (InForm MAKE) | |||||
6 | Cyrus MONK (Drapac EF Holistic Development) | |||||
7 | James PANE (Drapac EF Holistic Development) | |||||
8 | Sascha BONDARENKO-EDWARDS (Drapac EF Holistic Development) | |||||
9 | Patrick BURT (Drapac EF Holistic Development) | |||||
10 | Liam MAGENNIS (Drapac EF Holistic Development) | |||||
11 | Sam BASCOMBE (Nero KOM Racing) | |||||
12 | Luke PLAPP (Nero KOM Racing) | |||||
13 | Ben VAN DAM (Nero KOM Racing) | |||||
14 | Angus CALDER (Nero KOM Racing) | |||||
15 | Christopher MILLER (Nero KOM Racing) | |||||
16 | Connor SENS (Total Rush) | |||||
17 | Godfrey SLATTERY (Total Rush) | |||||
18 | Liam PINO (Total Rush) | |||||
19 | Jensen PLOWRIGHT (Total Rush) | |||||
20 | Hamish WEBBER (Total Rush) | |||||
21 | Jason THOMASON (Van D'am Racing) | |||||
22 | Rylan DOWDELL (Van D'am Racing) | |||||
23 | Lachlan DARCH (Van D'am Racing) | |||||
24 | Liam LAWLOR (Van D'am Racing) | |||||
25 | Ethan EGGLESTONE (Van D'am Racing) | |||||
26 | Dylan LINDSEY (Anchor Point South Coast) | |||||
27 | Joel COXON (Anchor Point South Coast) | |||||
28 | Jack PATZEL (Anchor Point South Coast) | |||||
29 | Tim CUTLER (Anchor Point South Coast) | |||||
30 | Michael HALE (Anchor Point South Coast) | |||||
31 | Samual EDDY (AMR Renault Racing) | |||||
32 | Jay VINE (AMR Renault Racing) | |||||
33 | Nicholas SIMPSON (AMR Renault Racing) | |||||
34 | Dylan MCKENNA (AMR Renault Racing) | |||||
35 | Blake SUNDE (AMR Renault Racing) | |||||
36 | Ben HAMILTON (Team Skoda Racing) | |||||
37 | Finn BLACK (Team Skoda Racing) | |||||
38 | Josh KENCH (Team Skoda Racing) | |||||
39 | Josh LANE (Team Skoda Racing) | |||||
40 | Jayden KUIJPERS (Team Skoda Racing) | |||||
41 | William BARKER (ANU Cycling) | |||||
42 | Alexander EVANS (Bendigo & District CC) | |||||
43 | Nathan BURRELL (Bendigo & District CC) | |||||
44 | Adam BLAZEVIC (Blackburn Cycling Club) | |||||
45 | Conor MURTAGH (Brunswick Cycling Club) | |||||
46 | Daniel SIMPSON (Canberra Cycling Club) | |||||
47 | Tom CHESTER (Canberra Cycling Club) | |||||
48 | Kyle THOMPSON (Carnegie Caulfield CC) | |||||
49 | David WILLIAMS (Carnegie Caulfield CC) | |||||
dns | 50 | Steven ROBB (Carnegie Caulfield CC) | ||||
51 | Thomas BENTON (Carnegie Caulfield CC) | |||||
52 | Stefan IMBERGER (Carnegie Caulfield CC) | |||||
53 | Jasper ALBRECHT (Castlemaine Cycling Club) | |||||
54 | Jack AITKEN (Coburg Cycling Club) | |||||
55 | Matteo BRUSCHI (Echuca/Moama Cycling Club) | |||||
56 | Toby STEWART (Eurobodalla) | |||||
57 | James WHELAN (Hawthorn Cycling Club) | |||||
58 | Alastair CHRISTIE-JOHNSTON (Hawthorn Cycling Club) | |||||
59 | Luke THOMPSON (Hobart Wheelers) | |||||
60 | Mark O'BRIEN (Horsham Cycling Club) | |||||
61 | Harry ASKEW (Kilkenny Cycling Club) | |||||
62 | Daniel FURMSTON (Latrobe City Cycling Club) | |||||
63 | Zachary JOHNSON (Launceston City Cycling Club) | |||||
64 | Joshua WILSON (Launceston City Cycling Club) | |||||
65 | Robert PARKER (Launceston City Cycling Club) | |||||
66 | Tom MCFARLANE (Leongatha Cycling Club) | |||||
67 | Stuart SMITH (Leongatha Cycling Club) | |||||
68 | Sean LAKE (Melbourne University CC) | |||||
69 | David RANDALL (Melbourne University CC) | |||||
dns | 70 | Alex HOLDEN (Mornington Cycling Club) | ||||
71 | Connor BROWN (New Zealand) | |||||
72 | Oscar ELWORTHY (New Zealand) | |||||
73 | Bailey O'DONNELL (New Zealand) | |||||
74 | Carne GROUBE (New Zealand) | |||||
75 | Marcus CULEY (Northern Sydney Cycling Club) | |||||
76 | Karl EVANS (Norwood Cycling Club) | |||||
77 | Tristan SAUNDERS (Norwood Cycling Club) | |||||
78 | Liam EDWARDS (Shepparton Cycling Club) | |||||
79 | Jordan SCHMIDT (South West CC) | |||||
80 | Tim CAMERON (St George CC) | |||||
81 | Jordan LOUIS (St George Cycling Club) | |||||
82 | Sebastian PRESLEY (St Kilda Cycling Club) | |||||
83 | Jordan VILLANI (St Kilda Cycling Club) | |||||
84 | Kallum PARLEVLIET (St Kilda Cycling Club) | |||||
85 | Nick CANTERBURY (St Kilda Cycling Club) | |||||
86 | Taj JONES (Sunshine Coast CC) | |||||
87 | Jake BROOKER (Tolland CC) | |||||
88 | Matthew CLARK (Wangaratta Cycling Club) |
141 | William MOLONEY-MORTON (Carnegie Caulfield CC) | |||||
142 | Connor RATE (Carnegie Caulfield CC) | |||||
143 | Bentley NIQUET-OLDEN (Carnegie Caulfield CC) | |||||
144 | Bradley ERICKSON (Footscray Cycling Club) | |||||
145 | Brendon GREEN (Blackburn Cycling Club) | |||||
146 | Lachlan MARSHALL (Footscray Cycling Club) | |||||
147 | Mackenzie HASTINGS (Brunswick Cycling Club) | |||||
148 | Patrick BRETT (Carnegie Caulfield CC) | |||||
149 | Andrew WARD (Coburg Cycling Club) | |||||
150 | Scott RETTINO (Melbourne Cycling League) | |||||
151 | Jonathan LAMBRIANIDIS (Hawthorn Cycling Club) | |||||
152 | Lachlan HARRIGAN (Jindabyne Cycling Club) | |||||
153 | Jamie COSTELLO-MANNING (Echuca/Moama Cycling Club) | |||||
154 | Byron WOODS (Shepparton Cycling Club) | |||||
155 | Adrian WEBER (Mornington Cycling Club) | |||||
156 | Aaron COGHLAN (Nowra Velo Club) | |||||
dns | 157 | Chris PAPAKOSTAS (Hawthorn Cycling Club) | ||||
158 | Nicholas VILLIERS (Newcastle Cycling Club) | |||||
159 | Chase COSTELLO-MANNING (Echuca/Moama Cycling Club) |
211 | Anakin WILLIAMS (Carnegie Caulfield CC) | |||||
212 | Terance HORE (St Kilda Cycling Club) | |||||
213 | Ben JONES (Carnegie Caulfield CC) | |||||
214 | Paul GARRIGA (Carnegie Caulfield CC) | |||||
dns | 215 | Andrew GYNES (Mornington Cycling Club) | ||||
dns | 216 | Ananda CHU (Carnegie Caulfield CC) | ||||
217 | William KING (Preston Cycling Club) | |||||
218 | Harrison HEIN (Carnegie Caulfield CC) | |||||
219 | Alastair HASTINGS (Hawthorn Cycling Club) | |||||
220 | James ARMSTRONG (St Kilda Cycling Club) | |||||
221 | Luc DELANEY (Dulwich Hill Bicycle Club) | |||||
dns | 222 | Joseph INGLIS (St Kilda Cycling Club) | ||||
223 | Andrew LINNETT (Hawthorn Cycling Club) | |||||
224 | Dan PURCELL (Mansfield Mt Buller CC) | |||||
225 | David ROBERTS (Hawthorn Cycling Club) | |||||
226 | Laurence BASELL (Hawthorn Cycling Club) | |||||
227 | Stuart DARLING (Wagga Wagga Cycling Club) | |||||
228 | Connor GALVIN-RIDGE (Launceston City Cycling Club) | |||||
229 | Nick MANSON (Hawthorn Cycling Club) | |||||
dns | 230 | James PIVA-GIBLETT (St Kilda Cycling Club) | ||||
231 | Mitchell RANKIN (Wellington CC) |
111 | Andrew GRAY (Kosdown Performance Cycling) | |||||
112 | Tom LEAPER (Kosdown Performance Cycling) | |||||
113 | Stephen LANE (Kosdown Performance Cycling) | |||||
114 | Richard BARKER (TM Insight Masters) | |||||
115 | Christopher COX (TM Insight Masters) | |||||
116 | Matthew ROBERTSON (TM Insight Masters) | |||||
117 | Trent SHANNON (TM Insight Masters) | |||||
118 | Ricardo PINTO (460degrees) | |||||
119 | Damien BOVALINO (460degrees) | |||||
120 | Paul MARTINICO (460degrees) | |||||
121 | James PAGE (460degrees) | |||||
122 | Rob SIMPSON (460degrees) | |||||
123 | Justin DEELEY (Bicycle Superstore Giant) | |||||
124 | Jason JAMES (Bicycle Superstore Giant) | |||||
125 | Jean-Phillipe LECLERCQ (Bicycle Superstore Giant) | |||||
126 | Stephen PARKER (Bicycle Superstore Giant) | |||||
127 | Adrian D'ALFONSO (Saint Cloud Racing) | |||||
128 | Mathew GRAY (Saint Cloud Racing) | |||||
129 | Paul JONES (Saint Cloud Racing) | |||||
130 | Nick MAHONEY (Saint Cloud Racing) | |||||
131 | Jamie FOULKES (Ballarat / Sebastopol CC) | |||||
132 | Matt DARLING (Canberra Cycling Club) | |||||
dns | 133 | Andrew LAKE (Canberra Cycling Club) | ||||
134 | Dan MCNAMARA (Canberra Cycling Club) | |||||
135 | Nicholas SQUILLARI (Geelong Cycling Club) | |||||
136 | Paul BAKKER (Hawthorn Cycling Club) | |||||
137 | Kris JOHNSTON (Lidcombe Auburn Cycling Club) | |||||
138 | Cameron CLAMP (Melbourne Cycling League) | |||||
139 | Clint PERRETT (Melbourne Cycling League) |
161 | Lachlan STEVENS (St Kilda Cycling Club) | |||||
162 | Brett ROLLINSON (Warragul Cycling Club) | |||||
163 | Alex DESCANTES (Carnegie Caulfield CC) | |||||
164 | Adrian LITTLE (Southern Masters Cycling Club) | |||||
165 | Shaun GINSBOURG (Hawthorn Cycling Club) | |||||
166 | Gary HAAS (Southern Masters Cycling Club) | |||||
167 | Daniel STOJANOVSKI (Geelong Cycling Club) | |||||
168 | Michael WATKINS (Southern Masters Cycling Club) | |||||
169 | Nick BLADEN (St Kilda Cycling Club) | |||||
170 | Michael VILLANI (St Kilda Cycling Club) | |||||
171 | Robbie STOREY (St Kilda Cycling Club) | |||||
172 | Matthew IRONS (Melbourne University CC) | |||||
173 | Hamish KIRKPATRICK (Hawthorn Cycling Club) | |||||
174 | John BRIDGE (Canberra Cycling Club) | |||||
175 | Wayne HILDRED (Alpine Cycling Club) | |||||
176 | Craig EASTWOOD (Melbourne Cycling League) | |||||
177 | Sean VINTIN (Hawthorn Cycling Club) | |||||
178 | Stephen BAKER (Mornington Cycling Club) | |||||
179 | Nick HARVEY (St Kilda Cycling Club) | |||||
180 | Justin HANLON (Team Mount Beauty) | |||||
181 | Daniel LEKHAC (Vikings Cycling Club ACT) | |||||
dns | 182 | Tully LYSTER (Wangaratta Cycling Club) | ||||
183 | Jason LAIRD (Warragul Cycling Club) | |||||
184 | Paris POLLOCK (Hawthorn Cycling Club) | |||||
185 | Julien FLEURUS (Melbourne Cycling League) | |||||
186 | Nicholas LIAU (St Kilda Cycling Club) | |||||
187 | Matthew DUNSTALL (Vikings Cycling Club ACT) | |||||
188 | Brent NICHOLS (Wangaratta Cycling Club) | |||||
189 | Giovanni CIPRIANO (Carnegie Caulfield CC) | |||||
190 | Marco RANDO (Hawthorn Cycling Club) | |||||
191 | Craig KEANE (ADF Cycling) | |||||
dns | 192 | Fergus FITZWATER (Brunswick Cycling Club) | ||||
193 | Christopher JOUSTRA (Latrobe City Cycling Club) | |||||
194 | Tayfun UGRASBUL (Melbourne Cycling League) | |||||
195 | Peter WILKIE (St Kilda Cycling Club) | |||||
196 | Michael ROSSER (Vikings Cycling Club ACT) | |||||
197 | Rodney SEBIRE (Wangaratta Cycling Club) | |||||
198 | David YONGE (Manly Warringah) | |||||
199 | Lynton ZAWADZKI (Melbourne Cycling League) | |||||
200 | Adrian VANDENBERGH (Hawthorn Cycling Club) | |||||
201 | Cameron JUDSON (Harlequin Wheelmen) | |||||
202 | Leigh STOTT (Leongatha Cycling Club) |
251 | Andrew KANTOR (Carnegie Caulfield CC) | |||||
252 | Greg NICHOLS (Carnegie Caulfield CC) | |||||
253 | William GIELEWSKI (St Kilda Cycling Club) | |||||
254 | Aaron WAIN (Wellington) | |||||
255 | Craig DOHERTY (Carnegie Caulfield CC) | |||||
256 | David OBRIEN (Echuca/Moama Cycling Club) | |||||
257 | Chris EARLY (Southern Masters Cycling Club) | |||||
258 | Roland ELSDON (Warragul Cycling Club) | |||||
259 | Mark NORDEN (Albury-Wodonga Panthers CC) | |||||
260 | Lindsay BURGOYNE (Ballarat / Sebastopol CC) | |||||
261 | Scott SETFORD (Blackburn Cycling Club) | |||||
dns | 262 | Craig MOORE (Brunswick Cycling Club) | ||||
263 | Alain HOSKING (Coburg Cycling Club) | |||||
264 | Spiros MOUZAKIS (Carnegie Caulfield CC) | |||||
265 | Anthony BOURKE (Hawthorn Cycling Club) | |||||
266 | Julian DEL BEATO (Hawthorn Cycling Club) | |||||
267 | Dean TURNER (Italo Australian Cycling Club) | |||||
268 | Robert CURTIS (Mansfield Mt Buller CC) | |||||
269 | Randall NEWMAN (Mornington Cycling Club) | |||||
270 | Laurie PALTRIDGE (Port Fairy Cycling Club) | |||||
271 | Paul GELDARD (Hawthorn Cycling Club) | |||||
272 | Shane GRIGG (Brunswick Cycling Club) | |||||
273 | Shaun CIAVARELLA (Southern Masters Cycling Club) | |||||
274 | Sean HARDY (St Kilda Cycling Club) | |||||
275 | Wayne D'AGOSTINI (Sunbury Cycling Club) | |||||
276 | Noel JACOBS (Hawthorn Cycling Club) | |||||
277 | Mark REYNOLDS (Footscray Cycling Club) | |||||
278 | David ROOKE (Brunswick Cycling Club) | |||||
279 | Vaughan WEBBER (Blackburn Cycling Club) | |||||
280 | Adam SKIDMORE (Albury-Wodonga Panthers CC) | |||||
281 | Peter DIKSCHEI (Alpine Cycling Club) | |||||
282 | Mohit KOHLI (Hawthorn Cycling Club) | |||||
283 | Alexander SMITH (Northern Sydney Cycling Club) | |||||
284 | Brett LINDSTROM (Southern Masters Cycling Club) | |||||
dns | 285 | Jason HOWITT (St Kilda Cycling Club) | ||||
286 | Laurent GUERIN (Carnegie Caulfield CC) | |||||
287 | Gary LOWE (Hawthorn Cycling Club) | |||||
288 | Vince PATTON (Southern Masters Cycling Club) | |||||
289 | Matthew KEMP (St Kilda Cycling Club) | |||||
290 | Tim BRITTON (Vikings Cycling Club ACT) | |||||
291 | Paul MILLYNN (Albury-Wodonga Panthers CC) | |||||
292 | Paul KIPPIN (St Kilda Cycling Club) | |||||
293 | Chris SUTEVSKI (Vikings Cycling Club ACT) |
91 | Sarah GIGANTE (Brunswick Cycling Club) | |||||
92 | Justine BARROW (Coburg Cycling Club) | |||||
93 | Catalina SOTO (Brunswick Cycling Club) | |||||
94 | Jenny PETTENON (Hawthorn Cycling Club) | |||||
95 | Rachel WARD (Hawthorn CC) | |||||
96 | Rebecca STEPHENS (CBR Women's Cycling Team) | |||||
97 | Emma CHILTON (CBR Women's Cycling Team) | |||||
98 | Saffron BUTTON (CBR Women's Cycling Team) | |||||
99 | Anna BOOTH (CBR Women's Cycling Team) | |||||
100 | Renata BUCHER (Geelong Cycle Club) | |||||
101 | Jade COLLIGAN (Nowra Velo Club) | |||||
102 | Niamh FISHER-BLACK (New Zealand) | |||||
103 | Jordyn HASSETT (Mornington Cycling Club) | |||||
104 | Madison PELZER (St Kilda Cycling Club) |
235 | Hayley GNIEL (Southern Masters Cycling Club) | |||||
236 | Naomi RANDS (Southern Masters Cycling Club) | |||||
237 | Bre VINE (Canberra Cycling Club) | |||||
238 | Meredith CLARK (St Kilda Cycling Club) | |||||
239 | Jennifer MATTHIES (Hawthorn Cycling Club) | |||||
240 | Kirsty MCIVER (Blackburn Cycling Club) | |||||
241 | Katie TAYLOR (Melbourne Cycling League) | |||||
242 | Sarah FITTON (South Perth Cycling Club) | |||||
243 | Brydie CLARK (Hawthorn Cycling Club) | |||||
244 | Rhianon NORTON (Shepparton Cycling Club) | |||||
245 | Tessa KOHN (South Coast Cycling Club) | |||||
246 | Alice DUFF (Geelong Cycling Club) | |||||
247 | Staci MCCUDDEN (South Coast Cycling Club) |
301 | Rebecca COVINGTON (Hawthorn Cycling Club) | |||||
302 | Bernadette FITZGERALD (Leongatha Cycling Club) | |||||
303 | Jenny GRIFFITHS (Alpine Cycling Club) | |||||
304 | Edie HALEY (Bendigo & District CC) | |||||
305 | Gwendolyn STEWART (St Kilda Cycling Club) | |||||
dns | 306 | Angela MACRAE (Hawthorn Cycling Club) | ||||
307 | Renata FARAH (Echuca/Moama CC) | |||||
308 | Ella ATKINSON (Melbourne Cycling League) | |||||
309 | Debra LINDSTROM (Southern Masters Cycling Club) | |||||
310 | Grace MAYNE (Ballarat / Sebastopol CC) | |||||
311 | Stella STUTHRIDGE (Alpine Cycling Club) |