Towards Zero Victorian Road Series Fred Icke Provisional
134KM Start time 13:00
1. | 4 | Lionel MAWDITT (Cycle House Racing (VRS)) | 3h08:49 | |||
2. | 6 | Liam WHITE (Oliver's Real Food Racing (VRS)) | +25 | |||
3. | 5 | Mathew ROSS (Cycle House Racing (VRS)) | +25 | |||
4. | 41 | Jordan VILLANI (St Kilda CC) | +25 | |||
5. | 40 | Carter TURNBULL (St Kilda CC) | +25 | |||
6. | 35 | Rudy PORTER (Carnegie Caulfield CC) | +30 | |||
7. | 11 | Jack AITKEN (Coburg CC) | +1:32 | |||
8. | 30 | William MOLONEY-MORTON (Carnegie Caulfield CC) | +1:33 | |||
9. | 29 | Dylan MCKENNA (Castlemaine CC) | +1:36 | |||
10. | 37 | Steven ROBB (Carnegie Caulfield CC) | +1:36 | |||
11. | 43 | David WILLIAMS (Carnegie Caulfield CC) | +1:38 | |||
12. | 23 | Brendon GREEN (Blackburn CC) | +1:38 | |||
13. | 28 | Tom MCFARLANE (Leongatha CC) | +4:00 | |||
14. | 36 | David RANDALL (Melbourne University CC) | +5:31 | |||
15. | 2 | Callan DOUGLAS (Cycle House Racing (VRS)) | +5:48 | |||
16. | 8 | Callum PEARCE (Oliver's Real Food Racing (VRS)) | +5:48 | |||
17. | 31 | Oskar MOORE (Brunswick CC) | +5:54 | |||
18. | 3 | Terance HORE (Cycle House Racing (VRS)) | +6:01 | |||
19. | 15 | Angus COLLINS (Brunswick CC) | +6:10 | |||
20. | 223 | Lachlan MARSHALL (Hawthorn CC) | +6:23 | |||
21. | 33 | William OCKENDEN (Carnegie Caulfield CC) | +10:29 | |||
22. | 16 | Patrick CONSTABLE (Kilkenny CC) | +10:29 | |||
23. | 26 | Dylan LINDSEY (Ballarat / Sebastopol CC) | +10:29 | |||
24. | 22 | Cameron FRASER (Hawthorn CC) | +14:55 | |||
25. | 17 | Joel COXON (Hawthorn CC) | +15:12 | |||
26. | 25 | Alex HOLDEN (Mornington CC) | +15:12 | |||
27. | 42 | Hamish WEBBER (St Kilda CC) | +19:28 | |||
dnf | 1 | Aiden BUTTIGIEG (Cycle House Racing (VRS)) | ||||
dnf | 7 | Angus LYONS (Oliver's Real Food Racing (VRS)) | ||||
dnf | 12 | Thomas BENTON (Melbourne University CC) | ||||
dnf | 13 | Lewis BULL (St Kilda CC) | ||||
dnf | 14 | Nick CANTERBURY (St Kilda CC) | ||||
dnf | 18 | Braeden DEAN (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 19 | Samual EDDY (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 20 | Patrick EDDY (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 21 | Liam EDWARDS (Shepparton CC) | ||||
dnf | 24 | Sam GREENWOOD (Hawthorn CC) | ||||
dnf | 27 | John MAGUIRE (Ballarat / Sebastopol CC) | ||||
dnf | 32 | Jesse NORTON (Ballarat / Sebastopol CC) | ||||
dnf | 34 | Leigh PHILLIPS (Carnegie Caulfield CC) | ||||
dnf | 38 | Giovanni ROSS (Footscray CC) | ||||
dnf | 39 | Julian THOMSON (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 44 | Byron WOODS (Shepparton CC) |
100KM Start time 09:15
1. | 58 | George TAMBASSIS (Warragul Cyclists) | 2h41:05 | |||
2. | 50 | Jason FRITZLAFF (Drouin Cycles) | +1 | |||
3. | 86 | George MEDLEY (Wangaratta CC) | +1 | |||
4. | 55 | Glenn MARRIOTT (Warragul Cyclists) | +1 | |||
5. | 68 | Morgan DANIEL (Brunswick CC) | +1 | |||
6. | 51 | Peter MACDONALD (Drouin Cycles) | +1 | |||
7. | 97 | Shaun THOMPSON (Colac CC) | +1 | |||
8. | 96 | Thomas STUBBERFIELD (Coburg CC) | +1 | |||
9. | 99 | Andrew WALDRON (Footscray CC) | +1 | |||
10. | 52 | Thomas REID (Drouin Cycles) | +1 | |||
11. | 60 | Trent ALEXANDER (Mornington CC) | +1 | |||
12. | 79 | Tim HOOPER (Coburg CC) | +1 | |||
13. | 73 | Paul GELDARD (Hawthorn CC) | +1 | |||
14. | 87 | Craig MOORE (Brunswick CC) | +1 | |||
15. | 61 | Jeremy BEAUMONT (Brunswick CC) | +1 | |||
16. | 80 | Alistair KING (Coburg CC) | +1 | |||
17. | 82 | Stuart LIVINGSTON (Birrarung CC) | +1 | |||
18. | 89 | Tam NGUYEN (Footscray CC) | +8 | |||
19. | 94 | David ROBERTS (St Kilda CC) | +10 | |||
20. | 72 | Andrew GANNON (Brunswick CC) | +10 | |||
21. | 78 | Simon HASTINGS (Hawthorn CC) | +10 | |||
22. | 45 | Jason BIRCH (Ballarat-Sebastopol Masters) | +10 | |||
23. | 47 | Shane HAYES (Ballarat-Sebastopol Masters) | +13 | |||
24. | 63 | Chris CALLANDER (Hawthorn CC) | +13 | |||
25. | 88 | Matt MULLIGAN (Hawthorn CC) | +13 | |||
26. | 46 | Lindsay BURGOYNE (Ballarat-Sebastopol Masters) | +17 | |||
27. | 91 | Martin OROSZI (Footscray CC) | +18 | |||
28. | 81 | Wayne KLAUSS (Ararat & District CC) | +20 | |||
29. | 85 | Cameron MCKENZIE (Hawthorn CC) | +21 | |||
30. | 62 | Joel BYRNES (Southern Masters CC) | +21 | |||
31. | 75 | Steffan GORING (Coburg CC) | +28 | |||
32. | 53 | James TIMMER-ARENDS (Drouin Cycles) | +28 | |||
33. | 95 | Jason SHIPCOTT (Ararat & District CC) | +30 | |||
34. | 69 | Lindsay DUGAN (Coburg CC) | +30 | |||
35. | 54 | Glen WALKER (Drouin Cycles) | +36 | |||
36. | 65 | Robert CHIGNELL (St Kilda CC) | +47 | |||
37. | 64 | Matt CARMICHAEL (Hawthorn CC) | +1:57 | |||
38. | 77 | Chris HARROD (Southern Masters CC) | +1:57 | |||
39. | 71 | David GALLAGHER (Blackburn CC) | +2:05 | |||
40. | 56 | Rob MONK (Warragul Cyclists) | +2:12 | |||
41. | 49 | Dayne PEARCE (Ballarat-Sebastopol Masters) | +2:21 | |||
42. | 57 | Aaron NASH (Warragul Cyclists) | +2:35 | |||
43. | 66 | Jonathan CREESE (Coburg CC) | +4:44 | |||
44. | 93 | Benjamin REDPATH (Footscray CC) | +5:39 | |||
45. | 67 | Perry CUMMINGS (Coburg CC) | +7:58 | |||
dnf | 48 | David OGILVIE (Ballarat-Sebastopol Masters) | ||||
dnf | 74 | Jon GILLIES (Beach Road CC) | ||||
dnf | 84 | Claudio MAZZARELLA (Carnegie Caulfield CC) | ||||
dnf | 90 | Adam NICOLSON (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 92 | Laurie PALTRIDGE (Port Fairy CC) | ||||
dnf | 98 | Fergal TREACY (Ballarat / Sebastopol CC) | ||||
dns | 70 | Stephen DUNCAN (Albury-Wodonga CC) | ||||
dns | 76 | Peter GREIG (Port Fairy CC) | ||||
dns | 83 | Steve MAHER (Footscray CC) |
134KM Start time 13:05
1. | 122 | Mark SEDDON (Cycle House MA (VRS)) | 3h18:41 | |||
2. | 126 | Daniel BRAUNSTEINS (BSCC Team) | +1:07 | |||
3. | 101 | Paul BAKKER (SOUTH MELBOURNE PHYSIO (VRS)) | +1:07 | |||
4. | 141 | Matthew SHERWIN (Carnegie Caulfield CC) | +1:07 | |||
5. | 134 | Alex EDNEY (St Kilda CC) | +1:07 | |||
6. | 111 | Aaron GROOT (Phoenix Melbourne (VRS)) | +1:07 | |||
7. | 142 | Rob SIMPSON (St Kilda CC) | +1:12 | |||
8. | 118 | Nick BLADEN (Hanna Racing / MCLRT (VRS)) | +1:19 | |||
9. | 116 | Cameron CLAMP (Hanna Racing / MCLRT (VRS)) | +1:38 | |||
10. | 127 | Tim CANNY (BSCC Team) | +2:49 | |||
11. | 103 | Benjamin CURETON (SOUTH MELBOURNE PHYSIO (VRS)) | +5:16 | |||
12. | 139 | Ricardo PINTO (St Kilda CC) | +5:43 | |||
13. | 104 | Shannon SCOTT (SOUTH MELBOURNE PHYSIO (VRS)) | +5:43 | |||
14. | 109 | Adrian LITTLE (Peak Racing (VRS)) | +5:43 | |||
15. | 107 | Stefan FILONZI (Peak Racing (VRS)) | +5:43 | |||
16. | 102 | Richard BARKER (SOUTH MELBOURNE PHYSIO (VRS)) | +5:43 | |||
17. | 114 | James PAGE (Phoenix Melbourne (VRS)) | +5:43 | |||
18. | 133 | Matt CONVERY (Hawthorn CC) | +5:43 | |||
19. | 144 | Anthony WALLACE (Carnegie Caulfield CC) | +5:49 | |||
20. | 138 | Simon PHUAH (Footscray CC) | +5:52 | |||
21. | 140 | Steven RICHARDS (St Kilda CC) | +5:59 | |||
22. | 143 | Troy THOMSON (Carnegie Caulfield CC) | +6:02 | |||
23. | 136 | Brenden HALLEUR (Carnegie Caulfield CC) | +6:02 | |||
24. | 123 | Trevor WOOD (Cycle House MA (VRS)) | +6:07 | |||
25. | 112 | Cameron HALES (Phoenix Melbourne (VRS)) | +6:24 | |||
26. | 128 | Craig LEE (BSCC Team) | +6:54 | |||
27. | 110 | Dan PECK (Peak Racing (VRS)) | +12:11 | |||
28. | 115 | Lachlan STEVENS (Phoenix Melbourne (VRS)) | +12:11 | |||
29. | 108 | Nick HARVEY (Peak Racing (VRS)) | +32:30 | |||
dnf | 106 | Chris COX (Peak Racing (VRS)) | ||||
dnf | 113 | Nick LOWE (Phoenix Melbourne (VRS)) | ||||
dnf | 117 | Clint PERRETT (Hanna Racing / MCLRT (VRS)) | ||||
dnf | 121 | Grant HARVEY (Cycle House MA (VRS)) | ||||
dnf | 131 | Damien BOVALINO (Brunswick CC) | ||||
dnf | 132 | Peter CHESTER (Northcote CC) | ||||
dnf | 135 | Sam GIFFORD (St Kilda CC) | ||||
dnf | 137 | Damien JONES (Carnegie Caulfield CC) | ||||
dnf | 145 | Adrian WARD (Brunswick CC) |
100KM Start time 09:05
1. | 197 | Jamie WHITFIELD (Hawthorn CC) | 2h34:46 | |||
2. | 157 | Jamie HUGGETT (LAKE HEALTH GROUP BSCC) | +0 | |||
3. | 191 | Sam SMITH (Ballarat / Sebastopol CC) | +0 | |||
4. | 174 | Tony GIULIANO (Brunswick CC) | +2 | |||
5. | 180 | Brett KENNEDY (Warragul CC) | +3 | |||
6. | 189 | Marco RANDO (Hawthorn CC) | +6 | |||
7. | 187 | Liam O'BRIEN (Coburg CC) | +6 | |||
8. | 178 | Andrew KANTOR (Carnegie Caulfield CC) | +6 | |||
9. | 165 | Phillip BARDSLEY-SMITH (Alpine CC) | +6 | |||
10. | 164 | Ken ATTARD (Footscray CC) | +6 | |||
11. | 171 | Craig DOHERTY (Carnegie Caulfield CC) | +8 | |||
12. | 159 | Michael PIERCE (LAKE HEALTH GROUP BSCC) | +8 | |||
13. | 182 | Elliot LONG (Brunswick CC) | +8 | |||
14. | 166 | Ado BARKER (Coburg CC) | +8 | |||
15. | 156 | Robert FORSYTH (LAKE HEALTH GROUP BSCC) | +8 | |||
16. | 196 | Aaron WAIN (Wellington CC) | +8 | |||
17. | 188 | Jay PHILLPOTTS (Port Fairy CC) | +8 | |||
18. | 153 | Jason JAMES (Roaring Twenties Racing (VRS)) | +8 | |||
19. | 161 | Rodney AITKEN (Dirt Riders) | +8 | |||
20. | 154 | Ryan WATERSON (Roaring Twenties Racing (VRS)) | +8 | |||
21. | 192 | Joe SPANO (Carnegie Caulfield CC) | +8 | |||
22. | 184 | Kevin MURPHY (Southern Masters CC) | +8 | |||
23. | 167 | Simon BAUWENS (Hawthorn CC) | +8 | |||
24. | 173 | Shaun GINSBOURG (Hawthorn CC) | +8 | |||
25. | 172 | William GIELEWSKI (St Kilda CC) | +8 | |||
26. | 158 | Jarrod KING (LAKE HEALTH GROUP BSCC) | +8 | |||
27. | 146 | Matt BURCHELL (CRKaltitude DeGaris Lawyers (VRS)) | +8 | |||
28. | 177 | Christopher JOUSTRA (Latrobe City CC) | +8 | |||
29. | 186 | Matt NEWTON (St Kilda CC) | +17 | |||
30. | 149 | Dan LEHMANN (CRKaltitude DeGaris Lawyers (VRS)) | +26 | |||
31. | 185 | Shane NANKERVIS (Ballarat / Sebastopol CC) | +28 | |||
32. | 193 | Grant STUBBS (Carnegie Caulfield CC) | +30 | |||
33. | 198 | Robert YOUNG (Albury-Wodonga CC) | +31 | |||
34. | 160 | Andrew SULLIVAN (LAKE HEALTH GROUP BSCC) | +31 | |||
35. | 175 | Daniel INGLIS (Carnegie Caulfield CC) | +1:28 | |||
36. | 195 | Peter VARLEY (Alpine CC) | +1:28 | |||
37. | 179 | Scott KEATING (Ballarat / Sebastopol CC) | +2:55 | |||
38. | 176 | Tim JONES (St Kilda CC) | +3:33 | |||
39. | 148 | Chris KENNETT (CRKaltitude DeGaris Lawyers (VRS)) | +4:31 | |||
40. | 168 | Scott BLADE (Carnegie Caulfield CC) | +6:03 | |||
41. | 194 | Paul TABBITT (Ballarat / Sebastopol CC) | +17:21 | |||
42. | 183 | James MONAHAN (St Kilda CC) | +18:52 | |||
43. | 190 | Mark SCHULTZ (Footscray CC) | +25:41 | |||
dnf | 147 | Chris EICHLER (CRKaltitude DeGaris Lawyers (VRS)) | ||||
dnf | 151 | Justin DEELEY (Roaring Twenties Racing (VRS)) | ||||
dnf | 152 | Mark HIGGINS (Roaring Twenties Racing (VRS)) | ||||
dnf | 163 | Matt ARTHUR (Footscray CC) | ||||
dnf | 169 | Murray BUDIN (Southern Masters CC) | ||||
dnf | 170 | Luke CHIPPINDALE (Westside CC) | ||||
dnf | 181 | Lee LINDSAY (Southern Masters CC) | ||||
dnf | 199 | Gerard ZAMMIT (Footscray CC) | ||||
dns | 162 | Zac ANDERSON (Coburg CC) |
100KM Start time 13:15
1. | 230 | Zach OWEN (Albury-Wodonga CC) | 2h30:57 | |||
2. | 237 | Jason WOODARD (Kilkenny CC) | +2 | |||
3. | 219 | Stinus KAEMPE (Carnegie Caulfield CC) | +5 | |||
4. | 232 | Connor RATE (Carnegie Caulfield CC) | +10 | |||
5. | 208 | Jarrod MORONI (Rolla RC) | +20 | |||
6. | 227 | Hamish MIDDLETON (Geelong CC) | +22 | |||
7. | 261 | Will THOMAS (Hawthorn CC) | +24 | |||
8. | 217 | Riley HELMORE (Camperdown CC) | +26 | |||
9. | 202 | Jackson HADDEN (Brighton BMW (VRS)) | +29 | |||
10. | 207 | Spencer EVANS (Rolla RC) | +37 | |||
11. | 225 | Bailey MCDONALD (Camperdown CC) | +39 | |||
12. | 215 | Jake HALLYBURTON (Warragul CC) | +41 | |||
13. | 213 | Joshua DAVIS (Mornington CC) | +47 | |||
14. | 214 | Conor FLETT (Geelong CC) | +53 | |||
15. | 231 | Louis PERRIMAN (Ballarat / Sebastopol CC) | +53 | |||
16. | 211 | Connor BAGOT (Warragul CC) | +1:02 | |||
17. | 258 | Gideon SEGAL (Hawthorn CC) | +1:08 | |||
18. | 218 | Stefan IMBERGER (Carnegie Caulfield CC) | +1:11 | |||
19. | 216 | Alastair HASTINGS (Hawthorn CC) | +2:58 | |||
20. | 201 | James ANTHONY (Brighton BMW (VRS)) | +3:39 | |||
21. | 204 | Daniel O'MALLEY (Brighton BMW (VRS)) | +3:39 | |||
22. | 228 | Callum MIRTSCHIN (Hamilton CC) | +3:53 | |||
23. | 234 | Brodie SIMS (Seymour Broadford CC) | +4:21 | |||
24. | 224 | Darcy MCCLURE-WALLACE (Bendigo & District CC) | +5:09 | |||
25. | 221 | Jaxon KING (Mornington CC) | +5:42 | |||
26. | 212 | Harrison CLEARY (Hawthorn CC) | +10:55 | |||
27. | 205 | Andy SAMPSON (Brighton BMW (VRS)) | +19:18 | |||
dnf | 203 | Zac KELLY (Brighton BMW (VRS)) | ||||
dnf | 206 | Nathan BURRELL (Rolla RC) | ||||
dnf | 220 | Alex KATRIS (Hawthorn CC) | ||||
dnf | 222 | Darren LEVER (Southern Masters CC) | ||||
dnf | 226 | Connor MCNALLY (Colac CC) | ||||
dnf | 229 | Harrison MORLEY (Bendigo & District CC) | ||||
dnf | 233 | Tynan SHANNON (Geelong CC) | ||||
dnf | 235 | Lachlan SMITH (Geelong CC) | ||||
dnf | 236 | Tim VAN DER SCHANS (Colac CC) |
100KM Start time 09:10
1. | 247 | Daniel JOHNSON (Seymour Broadford CC) | 2h48:11 | |||
2. | 249 | Kade KILLEEN (Brunswick CC) | +15 | |||
3. | 248 | Andrew KENNELLY (Hawthorn CC) | +15 | |||
4. | 251 | Nathan MANN (Mornington CC) | +19 | |||
5. | 253 | Tom NICOLSON (Bendigo & District CC) | +21 | |||
6. | 246 | Callum HOPKINS (Blackburn CC) | +21 | |||
7. | 257 | Brenton RYAN (Ballarat / Sebastopol CC) | +24 | |||
8. | 241 | Austin COLLINS-LESLIE (Carnegie Caulfield CC) | +25 | |||
9. | 239 | Fane BASTIN (Hawthorn CC) | +27 | |||
10. | 240 | Daniel BISHOP (Melbourne Cycling League) | +29 | |||
11. | 259 | Lachie SKINNER (Warragul CC) | +37 | |||
12. | 250 | Thomas LYNCH (Melbourne University CC) | +40 | |||
13. | 243 | Ewan GROVER (Brunswick CC) | +45 | |||
14. | 245 | Robert HIBBURT (Ballarat / Sebastopol CC) | +46 | |||
15. | 242 | Andrew GALE (Melbourne Cycling League) | +53 | |||
16. | 256 | Ashley RAY (Blackburn CC) | +2:15 | |||
17. | 255 | Jacob PASQUE (Geelong CC) | +3:07 | |||
dsq | 252 | Ryland MOLLARD (Hawthorn CC) | ||||
dnf | 238 | Flynn ATKINS (Mornington CC) | ||||
dnf | 244 | William HAINES (St Kilda CC) | ||||
dnf | 260 | Josh WOODS (Shepparton CC) | ||||
dns | 254 | Tim OKRAGLIK (Carnegie Caulfield CC) |
100KM Start time 09:00
1. | 276 | Lisa JACOB (St Kilda CC) | 2h50:48 | |||
2. | 274 | Imola GIUSTI (Coburg CC) | +1:41 | |||
3. | 271 | Julia ARNOLD (Coburg CC) | +1:41 | |||
4. | 273 | Meredith CLARK (St Kilda CC) | +2:36 | |||
5. | 277 | Raelene LESNIOWSKA (Coburg CC) | +2:36 | |||
6. | 279 | Sharon NAPOLI (N/A) | +2:49 | |||
7. | 275 | Juliette HADDOW (Warragul CC) | +8:16 | |||
dnf | 272 | Ella ATKINSON (Melbourne Cycling League) | ||||
dnf | 280 | Ruth OLIVER (St Kilda CC) | ||||
dnf | 281 | Olivia SENS (Bendigo & District CC) | ||||
dns | 278 | Michaela MEHARRY (Bendigo & District CC) |
100KM Start time 13:10
1. | 313 | Breanna HARGRAVE (Norwood CC) | 2h52:51 | |||
2. | 318 | Emily WATTS (Sydney Uni Velo Club) | +5 | |||
3. | 317 | Emma VIOTTO (Canberra CC) | +1:09 | |||
4. | 309 | Neve BRADBURY (St Kilda CC) | +1:09 | |||
5. | 311 | Ella FALZARANO (Manly Warringah CC) | +1:11 | |||
6. | 307 | Julia ATKINS (St Kilda CC) | +1:11 | |||
7. | 315 | Gemma MOLLENHAUER (Wagga Wagga CC) | +1:11 | |||
8. | 302 | Jenny PETTENON (Pedla X Giant) | +1:11 | |||
9. | 312 | Marie-Louise FITZGERALD (Collective Cycle Club) | +1:11 | |||
10. | 303 | Katie QUIGGIN (Pedla X Giant) | +1:13 | |||
11. | 316 | Sharni MORLEY (Brunswick CC) | +1:18 | |||
dnf | 301 | Saffron BUTTON (Pedla X Giant) | ||||
dnf | 306 | Gemma ABERY (St Kilda CC) | ||||
dnf | 308 | Lucia AZZOPARDI (Brunswick CC) | ||||
dns | 314 | Jordyn HASSETT (Mornington CC) |
67KM Start time 09:20
1. | 322 | Stephanie HIBBURT (Footscray CC) | 2h05:24 | |||
2. | 324 | Annie MOLLISON (St Kilda CC) | +11 | |||
3. | 325 | Kerrie NOONAN (St Kilda CC) | +13 | |||
4. | 323 | Daniela MOLLICA (St Kilda CC) | +24 | |||
5. | 327 | Phillipa THOMAS (St Kilda CC) | +24 | |||
6. | 321 | Karla BELL (Brunswick CC) | +10:15 | |||
7. | 326 | Sue PHILLIPS (St Kilda CC) | +13:44 | |||
dns | 328 | Georgina COOK (St Kilda CC) |